The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

افزایش موفقیت آی وی اف چگونه امکان پذیر است؟

هنگامی که پس از سال ها ناباروری دچار دلشکستگی و استرس می شوید و کشف می کنید که با IVF باردار شده اید، احساسات متفاوتی را تجربه خواهید کرد شما ممکن است انتظار شادی، آرامش و هیجان را داشته باشید، اما برای برخی از بانوان این انتظار و اضطراب می تواند طاقت فرسا باشد. به خصوص اگر در گذشته دچار یک یا چند مورد سقط جنین شده اید. به همین سبب بیشتر مادران می پرسند که راه های افزایش موفقیت آی وی اف کدامند. بنابراین اگر می خواهید بدانید که بعد از ای وی اف چکار باید کرد، تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

افزایش موفقیت آی وی اف چگونه امکان پذیر است؟

مادرانی که با عمل IVF  باردار شده اند، غالباً نگران هستند که عمل IVF آنها را در معرض خطر سقط جنین قرار می دهد یا خیر.IVF  بر سقط جنین تاثیر نمی گذارد. با این حال، دلایل اصلی ناباروری که باعث می شود یک فرد به بارداری با IVF  روی بیاورد ممکن است در حفظ بارداری بعضی از مادران استفاده کننده از IVF نیز تاثیر بگذارد. دو علت شایع ناکام ماندن بارداری، اختلال در عمل لانه گزینی (جایی که رحم پذیرای جنین نیست)، یا ناهنجاری ژنتیکی خود جنین است.

اگر دچار سقط های مکرر شده اید، مشکلات لانه گزینی ممکن است یک عامل موثر باشد. این مشکلات می توانند در اثر مواردی از قبیل اختلال خود ‌ایمنی ناشی از کم کاری تیرویید، مشکلاتی در زمینه آندومتر دهانه رحم، یا بی نظمی آناتومیک رحم ایجاد شوند. تشخیص دقیق از ابتدای درمان می تواند به شما در درک میزان خطر کمک کند.

بی نظمی های کروموزومی (آنئوپلوئیدی) جنین ممکن است عامل تا ۸۰ درصد سقط های اولیه باشد. بیشتر این ناهنجاری های کروموزومی به جای اسپرم از تخمک سرچشمه می گیرند و با افزایش سن تخمک های مادر، شایع تر می شوند. این به احتمال زیاد یک عامل موثر در میزان بالای تلف شدن بارداری است که در بانوان بالای ۴۰ سال دیده می شود.

 راههای افزایش موفقیت ای وی اف، برای کاهش سقط جنین IVF چه کاری می توان انجام داد؟

حقیقت این است که سقط جنین زودهنگام چیزی نیست که عموماً تحت کنترل شما باشد. پذیرش این مساله دشوار است، به خصوص در مورد بارداری از طریق IVF، که ظاهرا مانند یک فرآیند کنترل شده احساس می شود. با این حال اقداماتی وجود دارد که می توانید برای داشتن یک بارداری IVF سالم و ایمن آن ها را به کار ببندید.

بعد از ای وی اف ناموفق چکار باید کرد؟

درمان های کمک باروری به علل گوناگونی ممکن است دچار شکست شوند، اگر این تجربه تلخ را داشته اید، توصیه می کنیم حتما پیش از شروع مجدد دوره درمان، با متخصص زنان و متخصص ژنتیک گفت و گو کنید.

 افزایش موفقیت آی وی اف، PGS  و PGD  را انجام دهید.

از آنجا که بی نظمی های کروموزومی یک عامل بسیار شایع در سقط جنین است. غربالگری ژنتیکی می تواند یک گام مهم باشد. غربالگری ژنتیکی قبل از پیوند (PGS)، برای غربالگری جنین از نظر هرگونه نا هنجاری کروموزومی مانند کروموزوم های مفقود، اضافی، جابه جا شده یا آسیب دیده مورد استفاده قرار می گیرد. تشخیص ژنتیکی قبل از پیوند (PGD) برای غربالگری اختلالات ژنتیکی خاص مانند فیبروزکیستیک استفاده می شود، اما می تواند برای غربالگری ژنتیکی عمومی نیز مورد استفاده قرار گیرد.

در هر دو مورد، فقط نطفه های ژنتیکی طبیعی برای انتقال انتخاب می شوند. یک مطالعه انجام شده در سال ۲۰۰۶ نشان داد که آزمایش ژنتیکی جنین می تواند احتمال از دست رفتن بارداری را برای استفاده کنندگان از روش IVF  به طور قابل توجهی کاهش دهد.

در مورد عکس برداری دور تند (Time Laps) سوال کنید.

فن آوری جدید به متخصصان باروری، راه های تازه ای برای نظارت بر رشد جنین در آزمایشگاه داده است.امبریواسکوپ یک انکوباتور ویژه است که برای کشف نطفه در روزهای بین لقاح و لانه گزینی استفاده می شود. این دستگاه دارای یک دوربین مخصوص است که هر پنج دقیقه یکبار از آن عکس می گیرد و سپس آنها را در یک فیلم با دور تند قرار می دهد. این به جنین شناس امکان این را می دهد که رشد جنین را بدون برداشتن آن از دستگاه مشاهده کند.

ماندن در دستگاه آنکوباتور جنین را از هر چیزی که می تواند به او آسیب برساند محافظت می کند، اما این تنها مزیت آن نیست. الگوریتم های پیشرفته یادگیری برای بررسی داده های بسیاری از نطفه های در حال رشد استفاده شده است و شواهد قانع کننده ای وجود دارد مبنی بر اینکه نقاط زمانی خاص در طول رشد ممکن است کلیدهایی باشند که می توانند ناهنجاری های کروموزومی را پیش بینی کنند. این روش دیگری است که یک جنین شناس می تواند در مورد زنده ماندن و پتانسیل بارداری نطفه، قضاوت کند و به آنها امکان می دهد بهترین نطفه را برای انتقال انتخاب کنند. فرآیند انتخاب بهتر مانند این ممکن است برای کمک به برخی از بیماران در جلوگیری از سقط جنین کافی باشد.

 برای افزایش موفقیت آی وی اف، اهدا تخمک را در نظر بگیرید.

از آنجا که تخمک های یک زن در سن بالا در معرض آسیب کروموزومی قرار می گیرد، برخی از بیماران از IVF با تخمک اهدایی استفاده می کنند. اگر شما در تلاش برای بارداری با IVF  ناکام مانده اید و یا سقط جنین های غیرقابل توضیح داشته اید، گزینه اهدا تخمک می تواند به شما کمک کند.

 برای افزایش موفقیت آی وی اف، به سلامتی خود توجه کنید.

به یاد داشته باشید که هر انتخاب کوچکی که در دوران اولیه بارداری خود انجام می دهید، بر احتمال بقا یا از بین رفتن بارداری موثر است، مراقبت از خود در این زمان بسیار مهم است. مطلقاً از مصرف الکل، سیگار یا سایر مواد بالقوه مضر خودداری کنید.

تغذیه مناسب، استراحت فراوان و فعالیت های آرام بخش مانند پیاده روی های آرام، همه در بارداری سالم نقش دارند. مهم نیست که به چه روشی باردار شده اید، هفته های اولیه بارداری دشوار است و احساس خستگی امری عادی است. به بدن خود گوش فرا دهید و برای خود وقت بگذارید.

 برای افزایش موفقیت آی وی اف، مدیریت استرس شما باید در اولویت باشد.

سقط جنین در بارداری همیشه غم انگیز است و وقتی فرایند IVF را تکرار می کنید، ریسک آن نیز بالاتر می رود. نگرانی ها طبیعی است، اما استرس اضافه می تواند زیانبار باشد. اطمینان حاصل کنید که از یک منبع پشتیبانی عاطفی قابل اطمینان برخوردار هستید، خواه آن شخص شریک زندگی، دوستان، خانواده، درمانگر، گروه پشتیبانی یا همه موارد فوق باشد. اگر سوال یا نگرانی دارید، از تماس با تیم باروری خود دریغ نکنید، گاهی اوقات یک جواب اطمینان بخش تنها چیزی است که شما نیاز دارید. تا حد ممکن سعی کنید استراحت کنید و از بارداری جدید خود لذت ببرید.

منبع: scrcivf

بیشتر بدانید:

1- بارداری با روش IVM (بلوغ تخمک در آزمایشگاه) جایگزینی برای روش IVF

2- توصیه های برای بارداری با فناوری کمک باروری (ART)

3- روش های لقاح مصنوعی برای باردار شدن

4- علائم حاملگی بعد از انتقال جنین در روش IVF