The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

چگونه زایمان طبیعی راحتی داشته باشیم وراههای کاهش درد زایمان

امروزه تقریبا بیشتر مادران می دانند که زایمان طبیعی بهترین روش برای تولد نوزاد است. اما ترس از درد زایمان سبب می شود که تمایل آنها به انجام زایمان واژنی کاهش یابد. کسب اطلاعات کافی در مورد این که چگونه زایمان طبیعی راحتی داشته باشیم به شما کمک خواهد کرد تا بدانید چگونه می توانیم زایمان طبیعی راحتی داشته باشیم و چه کسانی زایمان طبیعی راحت تری دارند و چگونه می توان حین زایمان درد کمتری را احساس کرد. 

همه مادران دوست دارند بدانند در مراحل مختلف زایمان طبیعی چه اتفاقاتی رخ می دهند و چه کسانی زایمان طبیعی راحتی دارند، این در حالی است که همه چیز در زایمان طبیعی قابل پیش بینی نیست، ولی می توانید در دوران بارداری خود را برای زایمان طبیعی آماده کنید و با استفاده از راههای زایمان طبیعی راحت، تجربه لذت بخش تری را پشت سر بگذارید. در این بخش به راههای داشتن زایمان طبیعی راحت اشاره می کنیم تا بتوانید به کمک آنها شانس زایمان طبیعی و در عین حال آسان را بالا ببرید.

چگونه یک زایمان طبیعی راحتی داشته باشیم؟

برای اینکه بدانید چه کار کنیم تا زایمان طبیعی راحتی داشته باشیم، در این بخش چندین راهکار ساده را به شما معرفی خواهیم کرد.

چگونه زایمان طبیعی راحتی داشته باشیم؟ ورزش باید بخشی از برنامه روزانه شما باشد

یکی از بهترین و موثرترین راهکارها برای تسهیل زایمان طبیعی انجام تمرینات ورزشی منظم است.

توجه کنید که از ورزش های پر خطر که شامل پرش یا بالا رفتن از ارتفاع می شوند، خودداری کنید زیرا در این تمرینات احتمال سقوط و آسیب به جنین وجود دارد. می توانید از ورزش های هوازی یا سایر ورزش های مناسب دوران بارداری استفاده کنید تا به سهولت زایمان خود کمک کنید.

بهتر است تمرینات زیر را حتماً در برنامه ورزشی خود بگنجانید:

- تمرینات کگل (کف لگن)

- اسکات

- تمرینات پایین تنه

برخی از مادران برای اطمینان از سلامت و تقویت سیستم گردش خون، داشتن قلبی سالم و قوی و همچنین تقویت قوای بدنی در دوران بارداری تمرینات یوگا انجام می دهند.

تمرین اسکات جزء بهترین تمرینات ورزشی برای مادر باردار است زیرا در این تمرین ران ها و باسن قوی شده، همچنین بدن مادر برای وارد کردن فشار حین زایمان آماده می شود.

چگونه زایمان طبیعی راحتی داشته باشیم؟ برای کاهش استرس و فشار عصبی مدیتیشن کنید

یکی دیگر از پاسخ ها برای سوال چه کنیم زایمان طبیعی راحتی داشته باشیم، توجه به شرایط روحی مادر است. مسئله مهمی که در کلاس ها و مقالات مربوط به مراقبت های دوران بارداری برای زایمان طبیعی نادیده گرفته می شود و به آن اشاره نمی شود میزان هورمون اکسی توسین در بدن مادر است. با افزایش فشار عصبی و استرس میزان اکسی توسین خون مادر کاهش می یابد. این مسئله برای زایمان طبیعی اتفاق خوبی نیست، زیرا وجود هورمون اکسی توسین هنگام زایمان برای ایجاد انقباضات رحمی لازم و ضروری است.

 کاهش این هورمون هنگام زایمان، موجب تاخیر در انقباضات رحمی می شود و همین مسئله زایمان طبیعی را با مشکل روبرو می کند.

طولانی شدن فرایند زایمان فشار زیادی به مادر و جنین وارد می کند، پس اگر مادر زایمان سختی پیش رو داشته باشد، بنا به تشخیص پزشک، باید از روش های دیگر پزشکی برای کمک به زایمان استفاده کرد. بنابراین اگر قصد دارید زایمان طبیعی راحتی داشته باشید، باید از هر روشی که به کاهش استرس در دوران بارداری کمک می کند، استفاده کنید.

چگونه زایمان طبیعی راحتی داشته باشیم؟ از استرس دوری کنید

برای حفظ آرامش و دور ماندن از استرس راه های ساده و موارد کوچکی وجود دارند، از جمله:

- ورزش کنید، زیرا میزان استرس شما را کم کرده و به شما آرامش می بخشد، با این کار به تقویت عضلات مورد نیاز هنگام زایمان نیز کمک می کنید.

- به نظر برخی افراد انجام مدیتیشن احمقانه است، ولی تحقیقات فواید فراوان مدیتیشن را برای سلامت بدن اثبات کرده و تفاوت زایمان مادری که در دوران بارداری مدیتیشن انجام می داده را با مادران دیگر به خوبی نشان می دهند. هنگام مدیتیشن چشمان خود را ببندید، سعی کنید روی تنفس خود تمرکز کنید. توجه کنید دم و بازدم را با بینی انجام دهید. اگر فکری ذهن شما را درگیر کرد، مهم نیست، بیشتر اوقات این اتفاق می افتد، ولی باید بدانید هدف از مدیتیشن نادیده گرفتن همین افکار و تمرکز روی همین لحظه از زندگی است.

- با کاهش استرس دوران بارداری راحت تر سپری می شود. هنگام زایمان می توانید آرامش خود را حفظ کنید، زیرا با کمک تمرینات مدیتیشن در دوران بارداری، حین زایمان روی ذهن خود تسلط کامل دارید و می توانید خود را آرام نگه دارید.

چگونه زایمان طبیعی راحتی داشته باشیم؟ تنفس عمیق را تمرین کنید و یاد بگیرید

مادران باردار سوالات گوناگونی در باره چگونگی زایمان طبیعی در ذهن خود دارند، ولی تعداد کمی از آنها اهمیت و تاثیر تنفس صحیح و عمیق را هنگام زایمان می دانند. بسیاری از مردم تنفس صحیح را بلد نیستند، این واقعیتی است که وجود دارد. شما باید تنفس صحیح و عمیق را یاد بگیرید، پس از آن تفاوت تنفس صحیح را با تنفس اکثر افراد متوجه می شوید.

چند نکته کلیدی:

از راه بینی نفس عمیق بکشید.

بازدم خود را بطور کامل از راه بینی خارج کنید.

از نفس عمیق کشیدن هراس نداشته باشید.

جذب اکسیژن کافی برای حفظ سلامت شما و جنین حیاتی است. پس از مدتی متوجه می شوید تنفس عمیق سطح انرژی شما را بالا می برد همچنین به رشد جنین کمک می کند و به شکل شگفت انگیزی استرس را کاهش می دهد.

برای تاثیر بیشتر مدیتیشن در کاهش استرس، تنفس صحیح و عمیق را بیاموزید و تمرین کنید تا زمان فرا رسیدن زایمان بخوبی از آن استفاده کنید.

چگونه زایمان طبیعی راحتی داشته باشیم؟ مراقبت ها و آموزش های دوران بارداری را جدی بگیرید

زایمان طبیعی بزرگترین تجربه هر مادر در زندگی او بشمار می آید. در عین حال می تواند تجربه بسیار سخت یا آموزنده باشد. قطعاً دوست ندارید بدون آمادگی و اطلاعات کافی وارد مراحل پایانی زایمان شوید.

می توانید در کلاس های دوران بارداری شرکت کنید. آموزش در دوران بارداری بهترین کار برای کمک به آماده شدن برای زایمان است.

چه باید کرد؟

شما باید در کلاس هایی که نکات زیر را آموزش می دهند شرکت کنید:

- تسلط طبیعی روی درد

- روند زایمان

- چگونگی برخورد با علائم زایمان

بسیاری از کلاس ها همه نکات اولیه و لازم را به مادر آموزش می دهند ولی برخی از کلاس ها برخی از نکات را نادیده می گیرند. شما می توانید در کلاس های گوناگون شرکت کنید همچنین پزشک می تواند بهترین روش ها برای یادگیری همه نکات بارداری و زایمان را به شما نشان دهد و شما را راهنمایی کند.

قطعاً با حضور در این کلاس ها از کسب برخی اطلاعات درباره بارداری شگفت زده می شوید.

در صورت امکان با همسر خود در این کلاس ها شرکت کنید. او مهمترین نقش را در حمایت از شما هنگام تحمل درد و لحظه زایمان دارد. شما باید یاد بگیرید هنگام زایمان چگونه از حمایت او بهره مند شوید و او نیز باید بیاموزد که چگونه از شما حمایت کند.

پدری که در این کلاس ها شرکت نمی کند، مسئولیت زایمان را بر عهده همسر خود قرار می دهد و اطلاعات کافی از زایمان طبیعی نخواهد داشت.

چگونه زایمان طبیعی راحتی داشته باشیم؟ به سرعت به بیمارستان نروید

در دوران بارداری با مشاهده علائم خطرناک یا در مواقع نگران کننده می توان به سرعت به پزشک یا بیمارستان مراجعه کرد اما به یاد داشته باشید، در روزهای پایانی و نزدیک به زایمان، نباید با شروع اولین انقباض و درد فوراً به بیمارستان رفت. ممکن است سخت به نظر برسد ولی بهتر است با آغاز اولین گرفتگی و انقباض و درد زایمان و در مراحل اولیه آرامش خود را حفظ کنید و در منزل بمانید.

 بسیاری از مادران باردار تا زمانی که فاصله درد و انقباضات آنها به کمتر از پنج دقیقه یکبار برسد منزل را ترک نمی کنند، زیرا در برخی موارد درد زایمان چندین ساعت ادامه دارد. آرامش خود را حفظ کرده، تغذیه سبک و مناسبی داشته باشید و ریلکس کنید.

اگر فاصله بین درد ها و انقباضات رحمی زیاد است نیازی به حضور در بیمارستان ندارید. برخی از مادران با شروع درد به بیمارستان مراجعه می کنند و زمانی که متوجه می شوند باید مدت زمان زیادی در بیمارستان منتظر بمانند، به منزل بر می گردند. حضور در منزل استرس، اضطراب و ترس شما را کم می کند.

هنگامی که به مراحل پایانی زایمان نزدیک می شوید به بیمارستان مراجعه کنید ولی نباید تا لحظات آخر تولد نوزاد صبر کنید.  

حال که تمامی نکات لازم درمورد این سوال که چگونه زایمان طبیعی راحتی داشته باشیم را می دانید، بررسی کنید که در این مرحله از بارداری از کدام مورد باید شروع کنید.

 مطالعه بیشتر:

1- درد زایمان طبیعی و توصیه متخصص زنان

2- روش های زایمان طبیعی بدون درد

3- انتخاب مناسب: زایمان طبیعی یا سزارین

4- پس از زایمان چه اتفاقی برای واژن می افتد؟